Proponuję zrobić turnieik mały - lokalny 29.04

Zaczęty przez Alek, 09 kwi 2018, 17:41:13

« poprzedni - następny »
Do dołu

Alek

09 kwi 2018, 17:41:13 Ostatnia edycja: 23 kwi 2018, 19:59:19 by Alek
Limit 800 pts - Standard OOC, BASIC (bez kart).
Tylko 2 bitwy (bo jesteśmy warzywami i gramy za długo), limit 3h na bitewkę.
Ilu byłby chętnych na taki evencik i taką datę?
Jakby co - zaproponujcie inny termin Wam pasujący
Wstępnie ja - Wilkami :)

Chętni:
1. Alek
2. Wyder
3. Szubrawca
4. Sebaka
5. Lukas
6. Renon
7. Wojtas
8. Kharim
Rezerwa:
9. Silvestro

Silvestro

Wierzę w Wolny Rynek, Niewidzialną Jego Rękę, kuców obcowanie, Unii rozwiązanie, lewaków zaoranie, Wolną Polskę. Amen.

Paweł

ja bym mogł, ale dopiero w drugiej połowie maja

Sebaka

Lukas

Renon

Szubrawca

12 kwi 2018, 15:52:45 #6 Ostatnia edycja: 12 kwi 2018, 16:19:53 by Szubrawca
Mi raczej też pasuje 29. Bauhaus. Jeśli gdzieś nagle nie wyjade. Ale póki co nie mam planow.

Wydra (WorstPlay)

Mi chyba też pasuje 29.04

Jakie zasady?
Tzn punkty za pomalowaną armię czy gramy tylko pomalowanymi modelami?
Misje znamy wcześniej czy losujemy?

Kharim

Wydra (WorstPlay)

Halo Panowie?!?

Ja tu nocki zarywam, figurki maluję a później dzidiza mnie budzi o 6 rano. Co to za brak odzewu? ;)
Turniej akualny?
Może jak będzie ładna pogoda to uda nam się zrobić to gdzieś w plenerze?

Alek

Aktualne wszystko. 800 punktów, teraz bez kart. Wydrukowana już laurka i będzie odlana i wysłana na nasz turniej. Plener będzie za miesiąc :). Teraz moja działka jeszcze nie wygląda.
Jest lista graczy. Mam nadzieję ze się nikt nie wykruszy. Jutro/ pojutrze napiszę jakie misje główne i poboczne.
Jbc na FB jest już wydarzenie od tygodnia, można sprawdzić :)

Alek

23 kwi 2018, 19:55:44 #11 Ostatnia edycja: 23 kwi 2018, 19:59:37 by Alek
Drodzy Panowie - MISJE!:

Rekonesans

Rozstawienie: Ćwiartki (18"x18")
Opcje Rozstawienia: Regularne, Rapid Deployment, Infiltracja, Stalk, Preemptive strike (bez flankowania)

Parametry misji:

Obaj gracze próbują kontrolować 5 stref (ćwiartki + konwergencja).
Gracz kontroluje strefę, jeśli posiada w niej co najmniej 1 model i nie ma tam żadnych modeli wroga. Duże zwycięstwo (10 PKT) osiąga ten, kto pod koniec tury 5 lub dalszej kontroluje co najmniej 3 strefy. Małe zwycięstro (5 PKT) osiąga ten, kto po upływie czasu posiada przewagę ilościową w 3 strefach. W innym wypadku to remis (po 0 PKT). Oddział może kontrolować jednocześnie 2 strefy.

Dodatkowe zadania (5 PKT za wykonanie każdego, obaj gracze mogą zapunktować):
1. Przed rozstawieniem oddziałów każdy z graczy w sekrecie odnotowuje, który wrogi dowódca oddziału lub bohater musi przeżyć grę.
2. Na planszy są rozstawione 3 cele: 1 na środku i po jednym w połowie drogi do pustych narożników. Używając zasad Target Identified należy odkryć, który ze znaczników zawiera cenne dane. Gracz, który kontroluje niezakwestionowany znacznik pod koniec gry zyskuje 5 PKT.

Zasoby Ludzkie
Rozstawienie: Linia (8")
Opcje Rozstawienia: Regularne, Flankowanie, Rapid Deployment, Stalk, Preemptive strike (bez infiltracji)

Ustaw znaczniki celu: 1 na środku, po 1 w połowie odległości od bocznych krawędzi pola gry.
Ustaw 2 cywilów przy każdym znaczniku celu - modele na małych podstawkach o charakterystykach SP(-), CON/WP(8), A(15), W(1), SZ(0).

Parametry misji:
Wygrywa gracz, który odeskortuje większą liczbę cywili do swojej strefy rozstawienia. Model może eskortować 1 cywila jednocześnie, pojazdy oraz jednostki, które z abilitką Hidden Agenda nie mogą eskortować (nawet jeśli nie mogą używać abilitek). Aby eskortować model, należy podejść do niego swoim modelem, od tej pory porusza eskortoway się razem z nim (podstawka przy podstawce). Odłączenie od eskorty następuje natychmiast i jedynie po zabiciu lub złamaniu eskortującego, opuszczeniu planszy przez eskortującego (np. poprzez zakopanie się, redeployment), a także po dotarciu eskortowanego do którejś ze stref rozstawienia. Nie można przejmować eskortowanego modelu od żyjącego. Podczas eskorty nie można wykonywać akcji biegu ani szarży, jak również akcji, które liczą się jako któraś z nich (np. Power Blink).
Punkty zliczane są po 5 turach lub wcześniej, po upływie czasu. Za każdego cywila we własnej strefie otrzymuje się 3 PKT, za każdego zaś, do którego śmierci się przyczyniło, traci się 3 PKT.

Dodatkowe zadania (5 PKT za wykonanie każdego, obaj gracze mogą zapunktować):

1. Przed rozstawieniem oddziałów każdy z graczy w sekrecie odnotowuje, który wrogi bohater musi zostać zabity przez przyjaznego bohatera.
2. Pod koniec gry należy mieć we wrogiej strefie rozstawienia modele z co najmniej 2 przyjaznych oddziałów.

P.S. Pojawił się nam rezerowy - Silvestro - z jego zabawkami z Cybera!

Wydra (WorstPlay)

Alek

Nie ma :). Jest za to wymóg kompletnie pomalowanej armii :) PROSTE :D

Lukas

A może jeszcze +1PZ dla gracza który zniszczy więcej punktów przeciwnikowi? Zawsze to jakiś extra fan żeby robić wyżynkę :D

Do góry